Trwałe ogrodzenia z drewna

Trwałe płoty z drewna

Nietrafnie zabezpieczone płoty drewniane ekspresowo się niszczą oraz mogą nieodwracalnie zgubić swój dotychczasowy urok i cechy. Decydując się na używanie drewna na ogrodzenie warto poznać sposoby pielęgnacji oraz pielęgnacji takiego płotu. Tylko wówczas będziemy mogli napawać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszystkie prace konserwujące płot z drzewa powinno się zacząć od odpowiedniego i sumiennego przygotowania materiału na płot, ponieważ od tego uzależniony jest efekt finalny naszych prac. Przed użyciem produktów do ochrony i ozdoby płotów z drewna istotne jest ocena, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie nosi symptomów biokorozji. Nie prędzej niż po zwieńczeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu fachowego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robalami. Kiedy zabezpieczymy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, trzeba nanieść kolejne preparaty, jakie ochronią je przed warunkami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli pożądamy utrzymać naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, powinniśmy zastosować achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu sprecyzowanego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, ochroni ogrodzenie od środka, ale nie wytworzy na jego nawierzchni ochronnego filmu. Ochronione w ów sposób płot pozostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej i trwalszej asekuracji płotu, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki efektywniej niż w wypadku impregnatu ochroni ogrodzenie przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać aby ogrodzenia z drzewa były trwałe trzeba przeznaczyć im wiele uwagi oraz troski.

Totalnie inaczej jest w przypadku płotów z pcv. Ów wariant ogrodzeń jest w pełni wytrzymała na warunki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia PCV nie podlegają również biokorozji dlatego dogadzają swoim posiadaczom przez długie lata.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s